Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Szkolimy uczniów w naszej siedzibie!

Shares
Czytaj wygodniej

Wykorzystaliśmy naszą wiedzę i doświadczenie, by od praktycznej strony pokazać tym młodym ludziom, że to co robimy jest fajne, ciekawe i zaskakujące. – mówi Paweł, Kierownik Centrum Nadzoru Sieci w naszych firmach, który w zeszłym tygodniu przeprowadził szkolenie dla dwóch grup uczniów z Zespołu Szkół nr 5 w Rudzie Śląskiej. Niebawem pojawi się tam nowy, specjalizowany kierunek – Technik Szerokopasmowej Komunikacji Elektronicznej.

Celem szkolenia była pomoc w kształceniu ludzi, którzy wkrótce wejdą na rynek pracy. Jako firmy świadczące usługi szerokopasmowe, posiadamy zaawansowaną bazę sprzętów, która stanowi niezbędne źródło praktycznej edukacji. Uczestnicy szkolenia zaznajamiali się z nimi, poznawali ich złożoną konstrukcję oraz ćwiczyli na nich. Kształcimy bo to jest fajne, bo to jest coś z czego możemy być dumni. Dzielimy się tym co mamy – wiedzą i doświadczeniem, a że operujemy w materii, która nie jest popularna w szkołach o profilach informatycznych możemy poprawić poziom wykształcenia uczniów w naszych rudzkich szkołach. Mamy nadzieję że w przyszłości któryś z nich będzie naszym pracownikiem. – pozytywnie opowiada Paweł.

Szkolenie miało charakter praktyczny, a przykłady były ciekawe oraz zachęcające do analizowania i kreatywnego myślenia. Paweł stawiał przed uczestnikami zaskakujące pytania. Jedno z nich brzmiało: Jaki związek ma ze sobą samolot, mikrofalówka oraz rezonans magnetyczny i jaki ów związek ma wpływ na jakość transmisji?

Zobaczyli również jak wygląda zabrudzenie czoła feruli po dotknięciu jej czystym palcem:

Źródło: https://ultimode.com.pl/blog/2014/06/08/walka-z-tlumieniem-w-swiatlowodach/ [dostęp: 05.02.2019 r.]

 

Ponadto uczestnicy dowiedzieli się co to jest pompa EDFA i jak działa. Doświadczalnie poznali wpływ szumu na transmisję danych oraz dowiedzieli się co to jest mux, jak zbudowany jest raster oraz w jaki sposób działa modulacja qam. Uczestnicy dowiedzieli się również z jakich części zbudowany jest kabel koncentryczny. Przez całe szkolenie starałem się udowodnić uczniom, że choć mogą nie lubić matematyki to nie mogą ignorować w codziennym życiu jej zasad. Po prostu się nie da. I czy to się komuś podoba czy nie bez matematyki bylibyśmy w epoce kamienia łupanego, co mam nadzieję udało mi się im pokazać. – podsumowuje Paweł.

Była to pierwsza, ale nie jednorazowa akcja.

Chcielibyśmy przeprowadzić kolejne szkolenia w naszej siedzibie, a także zorganizujemy warsztaty.

 

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux