Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

III Krąg Abonenta: Spotkanie dla dzieci z Janem Melą w Rudzie Śląskiej.

Shares
Czytaj wygodniej

Czy brakuje Ci czasem motywacji do realizacji trudnych tematów? A może zależałoby Ci na tym, aby zainspirować swoje dzieci do działania i utwierdzić je w przekonaniu, że jeśli tylko czegoś chcą – to to osiągną? Odpowiedzi na tego typu pytania i refleksje mogliśmy poznać podczas ostatniego spotkania, którego prelegentem był Jan Mela – niesamowity człowiek, pełen optymizmu i charyzmy, którego czyny i los wyraźnie drwią z niepełnosprawności, która go dotknęła.

29 sierpnia 2017 r. w rudzkiej restauracji Wiśniowy Sad w dzielnicy Halemba, odbyło się wyjątkowe spotkanie. Wyjątkowe, bo powitaliśmy Jana Melę – podróżnika, działacza społecznego, najmłodszego w historii zdobywcę biegunów – północnego i południowego. Pierwszą niepełnosprawną osobę, która dokonała tego wyczynu. Spotkanie to przeprowadzone było głównie z myślą o najmłodszych uczestnikach, czyli o grupie wiekowej do 14 roku życia. Wobec tego nie zabrakło też wielu fantastycznych upominków ufundowanych dzięki uprzejmości naszego sponsora, nadawcy kanału . A wszystko to w ramach III-go już, organizowanego przez firmy Elsat i Sileman  „KRĘGU ABONENTA”.

Tym razem zamierzaliśmy dotrzeć do świadomości tych najmłodszych, dostarczając im niezwykłej porcji inspiracji, motywacji i wiary we własne możliwości. Przewodnikiem w niezwykłej podróży w głąb własnej osobowości i w drodze do odkrywania wewnętrznego potencjału był nasz prelegent – Jan Mela.  Przykład niesamowitej odwagi, determinacji, wiary i wytrwałości. Opowiedział on swoją historię, dzięki której każdy uczestnik mógł wczuć się w rolę 16 letniego, niepełnosprawnego chłopca, który dotarł na oba krańce naszego świata. Opowiedział o tym jak udało mu się tego dokonać i jakie myśli prowadziły go do celu przez pustynię lodu. Poznaliśmy również kilka ciekawych, osobistych faktów i doświadczeń z życia Jaśka. Dowiedzieliśmy się jakie spotykały go przygody podczas różnych podróży i jak radził sobie z codziennymi wyzwaniami, przez co przekonaliśmy się o Jego niezwykłej, zaraźliwej miłości, ale również dystansie do życia.  Z tego spotkania każdy z nas mógł wyciągnąć lekcję. Jedną z nich było poznanie subtelnej różnicy pomiędzy niepełnosprawnością, z której Jan Mela uczynił próbę i szansę na przekroczenie własnych granic, a kalectwem, które nas w życiu tłamsi i ogranicza.

Zebrani ze zdumieniem, podziwem i zaangażowaniem słuchali opowieści Jana Meli śledząc w wyobraźni jego losy. Jesteśmy pewni, że nasz polski Zdobywca Biegunów – jako również niezwykły mówca – był dla naszych najmłodszych uczestników przykładem niesamowitej odwagi, determinacji, wiary i wytrwałości. To spotkanie miało szansę zarazić młodzież pasją do życia oraz otworzyć ich umysły na zupełnie nowe możliwości.

Pod koniec spotkania był oczywiście czas na zadawanie najbardziej nurtujących i intrygujących pytań. Później każdy uczestnik miał możliwość swobodnie i osobiście porozmawiać z naszym gościem przy smacznym poczęstunku, a także zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie 🙂

A dla wszystkich niewtajemniczonych…

„Krąg Abonenta” to zapoczątkowany cykl spotkań mający na celu umożliwienie wszystkim Naszym Abonentom (Elsatu i Silemana) uczestniczenie w ciekawych prelekcjach oraz poznawanie fantastycznych i inspirujących ludzi!

Zatem.. Serdecznie zachęcamy do śledzenia naszej strony oraz naszego profilu na FB  [kliknij] – wkrótce pojawią się informacje o kolejnym spotkaniu. Do zobaczenia!

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< gru 2023 >>
pwścpsn
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux