Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Festiwal „Kryształowy Sopelek”

Shares
Czytaj wygodniej

„Każde dziecko jest zdolne, każde dziecko jest wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju” to motto Zimowego Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Kryształowy Sopelek” organizowany już po raz piąty przez Miejskie Przedszkole nr 40 im. Marii Kownackiej w Rudzie Śląskiej. W tym roku do fundatorów nagród dla uczestników wydarzenia, dołączyły nasze firmy Elsat i Sileman.

Co roku festiwal cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród placówek oświatowych zarówno tych mieszczących się w mieście, jak i w sąsiednich miastach. W tegorocznej edycji wzięło udział 130 uczestników.

Festiwal ma na celu promocję talentów i umiejętności osób niepełnosprawnych oraz wzmacnianie ich wiary we własne możliwości. To okazja do poznania i wspierania pasji i radości dzieci. Wydarzenie pomaga dzieciom niepełnosprawnym w integracji z  innymi rówieśnikami. Jest ważnym elementem w socjalizacji młodych umysłów.

Na scenie zaprezentowali się soliści, zespoły taneczne i wokalne, a także wokalno – taneczne prezentując różne formy artystyczne. Każdy występ był najlepszy – wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, stanowiące uhonorowanie pracy włożonej w przygotowanie przedstawienia.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła rodzinna atmosfera, utwierdzająca w przekonaniu, że wspólnymi siłami, dzieląc się talentami i wzajemnie sobie pomagając, dzieci i młodzież może odkryć więcej i poszerzyć swoje horyzonty poznawcze.

Należą się również duże podziękowania inicjatorom festiwalu, a szczególnie Pani Alicji Mróz, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 40 im. Marii Kownackiej w Rudzie Śląskiej. Dzięki temu przedsięwzięciu dzieci mają szansę na szerszą integrację i poczucie wspólnoty.

Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji i kolejnych wspaniałych chwil ze wspaniałymi dziećmi i młodzieżą, których pasje i talenty są bezwzględnie wyjątkowe.

kryształowy sopelek

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux