Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Rajd Rudzką Obwodnicą Rowerową

Shares
Czytaj wygodniej

Jesteś miłośnikiem malowniczych widoków i ciekawych historii? A do tego lubisz aktywnie spędzać czas? Świetnie się składa! 20 sierpnia odbędzie się Rajd Rudzką Obwodnicą Rowerową pod patronatem firm Elsat i Sileman. Uczestnicy wydarzenia spotykają się o godzinie 10:00 na parkingu Tesco w dzielnicy Bykowina, z tego miejsca ruszą w niespełna 40 km trasę rudzką obwodnicą. Trasa biegnie zarówno przez drogi asfaltowe, jak i drogi leśne, nadto na jej terenie znajduje się kilka niewielkich wzniesień.

Rajd Rudzką Obwodnicą będzie uwzględniał dzielnice: Bykowina, Kochłowice, Halemba, Bielszowice i Wirek. Na Wirku został zaplanowany godzinny postój, który bez wątpienia pozwoli na zregenerowanie sił.
Dalej uczestnicy będą kontynuować rajd przez dzielnice: Nowy Bytom, Czarny Las, Ruda Południowa, Orzegów, Godula, Chebzie, Nowy Bytom. Planowo rajd zakończy się o godzinie 16:00.

Rudzka Obwodnica Rowerowa  przebiega w  bezpośrednim kontakcie z zabytkami miasta, w tym z obiektami postindustrialnymi np. Szyb Otylia, Huta „Pokój”, KWK „Halemba” itd. Inicjatywa powstania obwodnicy, została zrealizowana dzięki budżetowi obywatelskiemu (2015) miasta Ruda Śląska. Rowery stanowią alternatywę dla pojazdów mechanicznych, dlatego powstanie Rudzkiej Obwodowej Trasy Rowerowej, ma zachęcić do wybrania roweru jako środka lokomocji. W dużym stopniu przyczyni się to do zmniejszenia emisji spalin oraz zredukowania poziomu zanieczyszczenia powietrza w mieście Ruda Śląska.

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux