Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Bytomscy rowerzyści znów wyjadą na ulicę

Shares
Czytaj wygodniej

86 Bytomska Masa Krytyczna odbędzie się 26 sierpnia, pod hasłem „My nie blokujemy ruchu, my jesteśmy ruchem.” Organizatorami przejazdu jest Stowarzyszenie Rowerowy Bytom. Uczestnicy spotykają się o 17:30 na Rynku w Bytomiu. Cykliści planowo mają wyruszyć o  godzinie 18:00. W ramach bezpieczeństwa, w trakcie wydarzenia, zostaną rozdane darmowe kamizelki odblaskowe, sponsorowane przez telewizję cyfrową Elsat i lokalnego dostawcę Internetu Sileman.

Warunkiem uczestniczenia w masie krytycznej jest sprawny technicznie rower i posiadanie przedniego oraz tylnego oświetlenia. Organizatorzy masy krytycznej, jak zawsze zadbali o bezpieczeństwo uczestników, przejazd odbywa się w asyście służb porządkowych, policji i straży miejskiej. Nadto na miejscu wydarzenia dostępny będzie ambulans oraz ratownicy medyczni.

Jednak, o co tyle zamieszania? Miłośnicy jednośladów, chcą zwrócić uwagę społeczeństwa oraz władz miasta na problem ignorowania rowerzystów jako pełnoprawnych członków ruchu drogowego. Jazda na rowerze to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego, ale również styl życia. Uczestnicy masy walczą o budowę tras i parkingów rowerowych w mieście Bytom. Dokładają wszelkich starań, aby miasto stało się przyjazne dla rowerzystów.

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< lip 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux