Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Giełda Szkół 2018 w Rudzie Śląskiej

Shares
Czytaj wygodniej

 

21 marca 2018 roku w hali sportowej MOSiR (obok Aquadromu) w Rudzie Śląskiej w dzielnicy Halemba, odbędzie się kolejna Giełda Szkół, na której rudzkie szkoły średnie przedstawią swoją ofertę edukacyjną. W tym roku szacowana frekwencja uczestników giełdy to nawet 1000 osób!

 

 

Tego dnia rudzkie szkoły ponadgimnazjalne będą miały okazję zachęcić gimnazjalistów do złożenia w czerwcu dokumentów rekrutacyjnych do placówki, która ich zainteresuje. Jak co roku, oferta dydaktyczna szkół będzie zróżnicowana. Udział w wydarzeniu wezmą zarówno licea ogólnokształcące, jak i szkoły zawodowe oraz lokalne technika. W tym roku na giełdzie będzie promowany nowy kierunek kształcenia technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, który został uruchomiony w Technikum nr 3 w Rudzie Śląskiej. Przy tworzeniu tego kierunku szkoła postanowiła zaprosić do współpracy lokalnego operatora telewizji cyfrowej, firmę Elsat i dostawcę Internetu, firmę Sileman. Na tegorocznej giełdzie stoisko technikum będzie wspierane przez powyższe firmy w formie wyposażenia w komputer, na którym zostaną zaprezentowane m.in. systemy projektowe, systemy nadzoru sieci itd., ściśle związane z kierunkiem technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej.

Kierunek ten jest odpowiedzią na postulaty firm telekomunikacyjnych, w których tacy fachowcy są bardzo potrzebni. Z pomysłem powstania tego kierunku wyszła Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE).

 

Zawód technik szerokopasmowej komuni- kacji elektronicznej oficjalnie obowiązuje w klasy- fikacji zawodów szkolnictwa zawodowego od dnia 1 czerwca 2016 r. Został wprowadzony Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej zmieniając rozporządzenie w sprawie klasyfi- kacji zawodów szkolnictwa zawodowego (Dz. U. poz. 841). Założeniem edukacji w ramach tego kierunku jest przygotowanie uczniów do przyszłego podjęcia pracy u operatorów telewizji cyfrowych i dostawców Internetu.

 

Absolwent kierunku powinien zostać kompleksowo przygotowany do montowania, użytkowania, naprawy oraz konserwowania urządzeń wchodzących w skład systemów telewizji satelitarnej, naziemnej i sieci kablowej oraz uruchamiania terminali, a także przyłączy abonenckich wchodzących w skład wymienionych rodzajów telewizji. Będzie również przygotowany do administracji sieci wchodzących w skład systemów odbiorczych telewizji satelitarnej, naziemnej i sieci kablowych.

 

Już 21 marca na Giełdzie Szkół w hali sportowej MOSiR (Halemba), zainteresowani uczniowie oraz rodzice będą mogli poznać szczegóły dotyczące efektów kształcenia i perspektyw zawodowych po ukończeniu kierunku technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej. Na miejscu będzie dostępny przedstawiciel firmy i uczniowie oraz nauczyciele, którzy z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące powyższego kierunku.

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux