Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

„Pozytywna psychologia codzienności” – zmotywowani relacjonujemy : )

Shares
Czytaj wygodniej

Poczucie własnej wartości, przekonanie o skuteczności i nadzieja – te trzy filary były motywem przewodnim prelekcji, zorganizowanej przez Elsat i Sileman, która odbyła się w piątek 10 listopada 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej. Wybitni prelegenci – Jadwiga Kander oraz dr Paweł Fortuna sprawili, że wyszliśmy ze spotkania silniejsi, zmotywowani i chętni powiedzenia TAK. Dla firm Elsat i Sileman, mocno związanych z regionem była to świetna okazja do tego, by kolejny raz wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Rudy Śląskiej i okolic.

Szczęściarze mają otwarte oczy

Rozpoczynający to spotkanie dr Paweł Fortuna – psycholog, wykładowca i badacz – opowiadał o tym, w jaki sposób wykorzystanie z pozoru nic nieznaczących sytuacji może doprowadzić do sukcesu. Los podrzuca nam różne możliwości, kreuje scenariusze, których realizacja zależy tylko od nas. „Życie to historie, których nigdy nie napisaliśmy”. Wykorzystując szanse, zauważając okazje, ale i mówiąc im TAK, dla Pawła Fortuny niemożliwe stało się możliwe. „Co los zrządził, tym człowiek musi zarządzić” – słowa Viktora Franklina stały się mottem prelegenta lata temu, dla wielu uczestników piątkowego spotkania – sugestią na nowy początek.

Powiedz STOP swoim lękom

O tym, że szczęście to relacje, a każda emocja – zarówno ta pozytywna, jak i negatywna – jest potrzebna, ponieważ jedna nie istniałaby bez drugiej, opowiadała nam kobieta sukcesu, świadomie zarządzająca swoją karierą i życiem – Jadwiga Kander – coach, doradca biznesowy oraz trener rozwoju osobistego. Uczestnicy spotkania mogli dostrzec różnicę między szczęściem a przyjemnością, pojęciami, które tak często wydają nam się tożsame.

Żonglowanie nie jest takie trudne!

„Pomyśl gdzie byłbyś dzisiaj gdybyś się wtedy nie bał”. Paweł Fortuna udowodnił, że przezwyciężając swój strach można zrobić dosłownie wszystko! Jedna z uczestniczek, mimo wielkich obaw zrobiła coś niezwykłego – nauczyła się żonglować w 5 minut! Ten moment zachęcił wszystkich uczestników do refleksji i odpowiedzi na pytanie: Po co tracić czas na powtarzanie sobie „to nie dla mnie”? Poczucie własnej wartości, przekonanie o skuteczności i nadzieja w to, że się uda to recepta na SZCZĘŚCIE. „Życie to jednorazówka, a żyjesz na swojej kuli ziemskiej” – takie motto piątkowego wieczoru pozostanie w naszych głowach na długo : )

Podziękowania

Bardzo dziękujemy wspaniałym mówcom za niesamowite prelekcje, podzielenie się z nami swoimi niezwykłymi przeżyciami, lecz przede wszystkim, za przypomnienie nam czym jest szczęście. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich naszych uczestników. Cieszymy się, że mimo wielu atrakcyjnych alternatyw wybraliście właśnie nasze wydarzenie. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie.

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< maj 2024 >>
pwścpsn
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux