Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Konkurs Bezpieczny Internet

Shares
Czytaj wygodniej

Dobro i bezpieczeństwo dzieci jest priorytetowe, dlatego chętnie wspieramy akcje propagujące bezpieczeństwo w sieci. Wiemy, że już na wczesnym etapie rozwoju młodego człowieka, należy zaszczepić w nim rozwagę oraz odpowiedzialność. Szerzenie idei bezpiecznego Internetu jest jednym z celów społecznych firmy Sileman.

8 lutego w Szkole Podstawowej nr 20 w Rudzie Śląskiej odbyło się wręczenie nagród oraz podsumowanie konkursu „Bezpieczny Internet”.  Organizatorem konkursu została Szkoła Podstawowa nr 20 w Rudzie Śląskiej. Udział w konkursie mogli wziąć uczniowie rudzkich szkół podstawowych. Jury wyłoniło trzech zwycięzców z blisko osiemdziesięciu nadesłanych prac. Wybór nie był łatwy, dlatego przyznano również wyróżnienia. Fundatorami nagród została firma Sileman.

Zadaniem konkursowym było przygotowanie pod kierunkiem swojego nauczyciela plakatu w wersji elektronicznej na temat bezpiecznego Internetu. Nauczyciel wybierał najlepsze plakaty w szkole, a następnie przesyłał do jury SP 20. Zwycięzcą konkursu został Jarosław Hadam ze Szkoły Podstawowej nr 8. Drugie miejsce zajęły Katarzyna Lewandowska ze Szkoły Podstawowej nr 18 oraz Martyna Szandała ze Szkoły Podstawowej nr 3, natomiast trzecie miejsce zajęła Wiktoria Nowakowska-Baranwoska ze Szkoły Podstawowe nr 20.

Konkurs ten spełnił także funkcję edukacyjną. Jak mówi dyrektor SP 20, Pani Katarzyna Szuba:

– Uczniowie nauczyli się tego, że nie można rozmawiać z obcymi, to jest istotna sprawa, zwłaszcza w erze Facebooka. Dzieci mogą być zagrożone ze strony dorosłych o niekoniecznie dobrych intencjach.  Dzieci dowiedziały się również, że należy używać antywirusów oraz mają świadomość, że na niektóre strony nie można wchodzić. Rodzice również nauczyli się, aby stosować zabezpieczenia komputera, aby dzieci nie miały dostępu do treści niedozwolonych – mówi Pani Katarzyna.

Podsumowanie konkursu zostało zwieńczone prelekcją policjanta, który miał za zadanie uświadomić młodzież w jaki sposób zabezpieczyć się przed cyberprzestępczością.

bezpieczny interent

 

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux