Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Monitoring – SILEMAN

Shares
Czytaj wygodniej

Codziennie na całym świecie zdarza się setki, jak nie tysiące włamań do mieszkań lub/ i siedzib firm, czy sklepów. W końcu znalazło się skuteczne narzędzie do walki z włamywaczami i złodziejami, mowa tutaj o monitoringu. To efektywna forma ochrony obiektów prywatnych i publicznych oraz kontroli przejść i nadzoru procesów technologicznych.

Monitoring wizyjny oparty na kamerach IP jest coraz powszechniej i chętniej stosowany. Jest to całkowicie cyfrowy system nadzoru wideo, oparty na sieci komputerowej typu LAN lub WAN (w tym Internet). Cyfrowe kamery zapewniają wysoką jakość obrazu, co umożliwia ich elastyczne wykorzystanie. Urządzenia bez problemu można podłączyć w nieograniczonej odległości od centrum monitorowania, a nadto system IP pozwala na podłączenie nieograniczonej ilości stanowisk monitorujących.

Niewątpliwą zaletą tego typu ochrony jest zwiększenie bezpieczeństwa osób, które znajdują się w obszarze widzenia kamery, a także nadzór terenów objętych monitoringiem. Co więcej, umożliwia on optymalizację zatrudnienia ochroniarzy i dozorców.

Zastanawiasz się jak działa monitoring wizyjny IP? Obraz, który zostaje zarejestrowany przez kamery, następnie jest przesłany do centrum monitoringu za pomocą sieci IP zrealizowanej na łączach światłowodowych lub profesjonalnych łączach radiowych. Obraz zapisuje się na nośnikach danych, których pojemność dobrana jest tak, aby zapewnić łatwy dostęp do materiału przez pożądaną liczbę dni wstecz. Dla zabezpieczenia przed awarią nośników, dane składowane są redundantnie.

 

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< cze 2024 >>
pwścpsn
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux