Menu

No nowego?

Odwiedź nas na:

Poznaj Elsat | Sileman – Odkryj więcej

Shares
Czytaj wygodniej

Dlaczego obie firmy zazwyczaj są razem przedstawiane? Odpowiedź jest prosta, firmy ściśle ze sobą współpracują, a ich siedziba oraz filie mieszczą się w tych samych budynkach. Jednak należy zaznaczyć, że nie jest to jedna firma. Tak więc, aby tradycji stało się zadość, poniżej przedstawimy firmy w pewnych aspektach razem, a w niektórych osobno.

Kilka faktów o obu firmach

Elsat sp. z o.o to polska telewizja cyfrowa i kablowa. Od 1994 dostarcza sygnał telewizyjny mieszkańcom Rudy Śląskiej, Bytomia oraz Radzionkowa.  Dysponuje rozległą siecią światłowodową, pokrywającą teren wymienionych miast. W październiku 2007 roku w ramach telewizji kablowej Elsat, dla wszystkich abonentów została uruchomiona telewizja cyfrowa.

Operator oferuje, aż 189  kanałów telewizyjnych, w tym 89 w jakości HD w kilku różnych pakietach, dostosowanych do potrzeb Klienta. Dostępny jest pakiet: biały+, fioletowy, zielony, błękitny i złoty oraz możliwość rozszerzenia pakietów o opcję premium, czyli dodatkowe kanały do pakietu podstawowego. W dodatku można zakupić Multiroom HD, dzięki któremu można oglądać ulubione kanały na kilku telewizorach jednocześnie.

loga na bloga

Sileman Sp. z o.o to jeden z najprężniej rozwijających się Operatorów telekomunikacyjnych na Górnym Śląsku. Działalność skupia na dostarczaniu Internetu stacjonarnego i telefonii stacjonarnej.

Oferowane usługi dostarcza w oparciu o szkieletową sieć światłowodową o długości ponad 80 km oraz dedykowane radiolinie mikrofalowe, sieć Ethernet i sieć telewizji kablowej Elsat Sp. z o.o. Aktualnie z oferty firmy korzysta blisko 10 000 Klientów indywidualnych oraz blisko 500 jednostek administracji publicznejfirm na terenie Górnego Śląska.

Firma oferuje również szereg usług dedykowanych dla biznesu – SilemanBiznes. Oferta dla firm oraz instytucji publicznych zawiera usługi telefonii stacjonarnej dla firm oraz usługi Internetu. Ponadto w sprzedaży dostępny jest Internet dla ISP, czyli produkt hurtowy, który zapewnia pełny tranzyt ruchu IP zarówno do operatorów krajowych, jak i zagranicznych. Dzięki niemu dostawcy usług internetowych mogą zapewnić swoim abonentom wysokiej jakości dostęp do Internetu.

Monitoring wizyjny IP to kolejny produkt firmy Sileman. Jest to całkowicie cyfrowy system nadzoru wideo, oparty na sieci komputerowej typu LAN lub WAN (w tym Internet). Obraz rejestrowany przez kamery zostaje przesłany do centrum monitoringu za pomocą sieci IP zrealizowanej na łączach światłowodowych lub profesjonalnych łączach radiowych. Sieć pakietowa IP, strumienie wideo z kamer można oglądać z każdego miejsca na świecie (podgląd za pomocą przeglądarki internetowej lub dedykowanego oprogramowania). Ostatnim produktem oferowanym przez SilemanBiznes jest fiber, a dokładniej dzierżawa włókien światłowodowych lub kanalizacji teletechnicznej umożliwiająca budowę własnej sieci transmisyjnej bez konieczności ponoszenia kosztownych nakładów inwestycyjnych na budowę infrastruktury światłowodowej.

Co więcej, Sileman jest członkiem RIPE NCC, w związku z czym może pośredniczyć w przydziale adresacji IP typu PI oraz własnego numeru AS.

Usługi obu firm łączą się w  super paczki, czyli możliwość zakupienia pakietów telewizji, telefonu oraz Internetu w jednym pakiecie po promocyjnej cenie.

Działamy lokalnie

Czynnie angażujemy się w lokalne akcje społeczne, wspieramy instytucje publiczne i opiekuńcze naszego regionu. Chętnie obejmujemy patronatem różne wydarzenia kulturalne miast, w których dostarczane są nasze usługi. Wierzymy, że mamy realny wpływ na najbliższe otoczenie, w związku z czym dokładamy wszelkich starań, aby przyczynić się  do jego rozwoju.

Nie bez powodu mówi się, że rodzina jest najważniejsza. W bogactwie, czy w biedzie, zawsze możesz liczyć na swoich bliskich. Bardzo dobrze to rozumiemy, dlatego organizowane przez nas wydarzenia, w szczególności mają na celu integrację rodzinną, połączoną z dobrą zabawą. Nic tak nie zacieśnia więzi, jak wspólne spędzenie czasu.

Nadto w mieście jest wiele grup pasjonatów sportowych. Sport to nie tylko sposób na spędzenie czasu wolnego, ale również styl życia. O zaletach sportu można by długo  pisać, jednak jedną koniecznie trzeba nadmienić – zmniejsza emisję spalin, np. jazda na rowerze. Co za tym idzie? Wspieranie zarówno profesjonalnych sportowców jak i amatorów sportowych, pozwala nam na realizowanie CSR w kontekście ochrony środowiska. Wspieramy miłośników różnych sportów, dla których aktywność fizyczna jest pewnego rodzaju manifestacją, zdającą się mówić: wybieram zdrowie, wybieram ekologię, wybieram energiczne życie!

Wszystkie Nasze działania lokalne, są opisane w osobnej kategorii: Działamy lokalnie, natomiast informacje na temat sportów, znajdują się w kategorii Sport to zdrowie

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się opinią:

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze wydarzenia

<< kw. 2024 >>
pwścpsn
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Polub nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget

Zapisz się do newslettera

Jako pierwszy otrzymuj najświeższe informacje o nadchodzących wydarzeniach, promocjach oraz konkursach!

Rejestrując się akceptujesz naszą Politykę Prywatności

Nowość

Kliknij i poznaj MEGA OFERTĘ!

Archiwum wpisów

Top
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux